Jeżeli chodzi o stopień trudności pracy licencjackiej z Marketingu, to nie jest on uważany ani za nadmiernie wysoki, ani też niski. W poniższym artykule przedstawiamy cały szereg ciekawych zagadnień na Twój licencjat. Poza tym przedstawimy tutaj serię ciekawych zagadnień na Twój potencjalny licencjat. Możliwe, że któryś spośród nich się Tobie spodoba.
Poziom trudności pracy licencjackiej z Marketingu Zwykle uznaje się go za średni, chociaż i tak to uzależnione jest w wysokim stopniu od tematyki, którą się zajmujesz. Dosyć łatwym przykładem tematu jest analiza branży sieci komórkowych na terenie Polski. W takiej pracy licencjackiej należałoby się skoncentrować na ogólnej analizie rynku sieci komórkowych na całym świecie, a następnie skoncentrować się na naszym kraju. W takiej pracy można porównać, a następnie wybrać najciekawszą ofertę spośród tych dostępnych na rynku.
Tak samo można zrobić z usługami kredytowymi. Czyli na początku należałoby przedstawić sektor usług kredytowych na terenie Polski. Następnie można by było skupić się na kilku konkretnych bankach i przedstawić ich oferty kredytowe. W ostatnim rozdziale, czyli analitycznym wystarczy wybrać najkorzystniejszy kredyt. Generalnie tworząc swój licencjat, warto analizować liczby, ponieważ dzięki temu można wychwycić różne, ciekawe tendencje.
Pracę licencjacką z Marketingu można również napisać na temat analizy skuteczności sprzedaży bezpośredniej. Na samym początku trzeba wyjaśnić, czym tak naprawdę jest sprzedaż bezpośrednia, na czym polega oraz jakie są dostępne środki. Następnie warto przedstawić kilka firm, które tego typu działalnością się zajmują. Później zostanie już tylko analiza działań wykorzystywanych przez takie przedsiębiorstwa.
Przykładowe tematy licencjatów z Marketingu
Warto swojego zagadnienia na licencjat z Marketingu szukać przykładowo w marketingowej literaturze, bądź też w marketingowych mediach. Podczas wyboru swojego tematu musisz mieć na względzie również dostęp do informacji. Jak powiedział Wiliam Edwards Deaming „bez danych jesteś tylko kolejną osobą z opinią”. Można powiedzieć, że dostęp do informacji jest wręcz rzeczą kluczową w każdej niemal działalności naukowej. Poniżej prezentujemy całą serię ciekawych zagadnień na pracę licencjacką z Marketingu.
Kreowanie świadomości marki na rynku modowym. |
Ocena skuteczności działań reklamowych danej instytucji finansowej. |
Wykorzystanie marketingu wirusowego do promocji usług. |
Projekt działań z zakresu marketingu terytorialnego dla danej gminy. |
Wykorzystanie influencer marketing do budowania świadomości marki. |
Istota kreowania marki na runku dóbr FMCG na konkretnym przykładzie.. |
Rola i znaczenie brandingu w mediach społecznościowych. |
Analiza efektywności zarządzania portfelem marek w danej korporacji. |
Ocena efektywności marketingu danego banku. |
Projekt strategii reklamowej dla wybranej marki piwa. |
Prace licencjackie z Marketingu – i co potem?
Prace licencjackie z Marketingu to dla studentów często wstęp do błyskotliwych karier. Pisanie tych prac rozwija absolwentów, jeśli te prace są powiązane z praktyką. Generalnie im bardziej te prace licencjackie są powiązane z realnym biznesem, tym lepiej. Dla absolwentów marketingu jest bardzo dużo pracy. Z reguły są to działy sprzedaży. Ogólnie to wszystkie firmy potrzebują w większym, bądź mniejszym stopniu sprzedawców. Akwizytorzy, to obecnie najbardziej poszukiwani pracownicy na rynku pracy. Wadą pracy na stanowiskach sprzedażowych jest z pewnością duży stres oraz częsta rotacja pracowników.
Osoba, która skończyła marketing, może również szukać pracy w komórkach marketingowych konkretnych firm. Aby się tam dostać, trzeba przejść z reguły wieloetapowy proces rekrutacji. Inną opcją, jest poszukiwanie pracy w charakterze eksperta od marketingu internetowego. Internet szybko się rozwija, w związku z tym, eksperci od promocji w tym medium, będą coraz bardziej potrzebni.
Wartościowy link:
Statystyka do pracy magisterskiej – cena